I Love You Albania

I Love Kosova
 
HomePortalRegisterLog in

Share | 
 

 NJOKI AUSTRIAKE

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 30
Join date : 2010-10-05

PostSubject: NJOKI AUSTRIAKE    Sun Oct 17, 2010 12:04 pm

Per 4 veta duhen :
2 luge vaj ulliri - 150 g kerpudha te prera ne feta te holla - 90 g gjalpe - 3 veze - 30 g miell i verdhe polente - 1 luge majdanos i grire - krip e piper i sapobluar dhe 200 g buke e thate e prere ne copa.
- GATIMI -
Nxhehim vajin e ullirit ne nje tigan te gjere dhe hedhim fetinate holla te kerpudhave.Ne nje pjate te thelle rrahim vezet se bashku me gjalpin e zbutur.Shtojme miellin e verdhe , majdanozin , kerpudhat e mara nga tigani , kripen e piperin .Me pase shtojme dhe copat ebukes dhe i perziejme derisa te arrijme nje brume te qendrueshem.E leme brumin te pushoje per 30 min dhe me pas formojme toptha , jo shume te medhenj me duar.Ne nje tenxhere te madhe zjejme uje me kripe dhe aty hedhim njokit dhe i leme te ziejne per 2-3 min , sa te fluskojne ne siperfaqe .
Back to top Go down
http://llapi.8forum.net
 
NJOKI AUSTRIAKE
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
I Love You Albania :: KENDI KULTUROR :: GUZHINA SHQIPTARE-
Jump to: