I Love You Albania

I Love Kosova
 
HomePortalRegisterLog in

Share | 
 

 pispilit me spinaq

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 30
Join date : 2010-10-05

PostSubject: pispilit me spinaq    Sun Oct 17, 2010 12:05 pm

ne tenxhere me vaj ulliri skuqim qepe pastaj hedhim spinaqin e skuqim pak,e shuajm me qumesht te perzjere me 3 luge gjelle miell,e leme te mpikset i hedhim kripe,majdanoz.
Ne nje tas te thelle hedhim uje te nxehte,kripe,miell misri dhe 1 pako me peciv ose 1 luge kafeje me sode buke e perzjejme brumin .
Tepsin e lyejm me vaj ulliri hedhim brumin me doren te lagur me uje te nxehte ,hedhim gjellen e rafshojme,mbi gjelle hedhim pak miell misri sikur e pudrosim gjithe siperfaqen e mbi te hedhim kos ,lyejm gjithe siperfaqen ,e pjekim deri sa te skuqet lart e poshte
Back to top Go down
http://llapi.8forum.net
 
pispilit me spinaq
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
I Love You Albania :: KENDI KULTUROR :: GUZHINA SHQIPTARE-
Jump to: