I Love You Albania

I Love Kosova
 
HomePortalRegisterLog in

Share | 
 

 pite me veze dhe gjize

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 30
Join date : 2010-10-05

PostSubject: pite me veze dhe gjize   Sun Oct 17, 2010 12:06 pm

ingredientet per kete recete:
miell normal 500gr
veze 2
gjize 250gr
kripe piper
Pergatitja:
pergatite brumi si per byrek me uje dhe pak kripe.Ndahet ne kulece te vegjel dhe hapen pete te vogla.Nderkohe rrahim vezet,i bashkojme me gjizen i hedhim pak piper te zi.Ne mes te cdo pete hedhim nga nje luge me pergatitjen e meparshme i mbyllim petet ne dysh dhe i skuqim ne vaj vegjetal te nzehte,dhe pitet jane gati per tu ngrene. JU BEFTE MIRE
Back to top Go down
http://llapi.8forum.net
 
pite me veze dhe gjize
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
I Love You Albania :: KENDI KULTUROR :: GUZHINA SHQIPTARE-
Jump to: